Proč se obrátit na realitního makléře

Pokud Vás napadlo, proč zrovna právě Vy byste se měli obrátit na realitního makléře, zkuste si odpovědět na následující otázky.

Kolik času máte na prodej?
Prodej nemovitosti u tzv. samoprodejců trvá dle analýzy trhu déle než přes správně zvoleného makléře nebo realitní společnost a výsledek (tedy prodejní cena) je nižší až o 10 %. X měsíců zkouší různou inzerci, na kterou reagují většinou realitní makléři, řeší prohlídky a právní servis. Doslova čekají, až jim vysněný zájemce zazvoní u dveří.

Prodej nebo pronájem nemovitosti není jen o tom, že vyvěsíte inzerát, najdete si vzor smlouvy na internetu, podepíšete smlouvu a máte vystaráno. Je potřeba se věnovat správnému určení ceny, přípravě nemovitosti na prodej, reklamě, jednat se zájemci a v neposlední řadě je potřeba zajistit kvalitní právní servis.

Pokud ovšem chcete obchodovat s nemovitostmi na plný úvazek, vzhůru do toho.

Za jak dlouho dostanete peníze za vaší nemovitost?

Jaká je reálná cena nemovitosti?

Bohužel, podívat se na ostatní nabídky bytů na realitním serveru, na kterém chce inzerovat, častokrát nestačí. Nestačí to, alespoň pokud chcete prodat za nejvyšší cenu a co nejrychleji. 

Vidíte aktuální nabídku, ale neznáte historii ani další okolnosti, jako je snižování ceny nebo naopak úplné zastavení prodeje. To, že nabídka už v inzerci není, neznamená, že se nemovitost prodala za nabízenou cenu nebo že se vůbec prodala.

Chci být odborníkem v prodeji?

Která inzerce je efektivní a jak Vám pomůže k prodeji s nejlepšími vysledky? Jak vyjednávat s dalšími obchodníky?

Co děláte, když Vám přestane jezdit auto, nefunguje topení nebo se rozbije pračka? Zkusíte si to opravit sami?

Jak poznám vážného zájemce?
Jak zjistíte, že to není jen člověk, který rád chodí po návštěvách? 

Před prohlídkou je potřeba zájemce klasifikovat. Je dobré vědět, jaké otázky je potřeba mu položit a pak s ním jednat dál.

Jaké smlouvy budu potřebovat?
Kdo zajišťuje právní servis? Váš právník nebo právník protistrany? Specializuje se váš právník výhradně na nemovitosti? Kolik má za sebou podobných případů? Váš advokát bude stavět smlouvy ve prospěch vás, smlouva tedy nebude vyvážená pro stranu kupující a tedy s největší pravděpodobností dojde k rosporu ve smlouvě, což povede k dalším nákladům za vašeho advokáta. Kolik vás tedy bude stát advokát?
Jaký je postup při prodeji?
Neznalost realitního trhu a možností na něm vás může stát nejen čas a vynaložené úsilí, ale hlavně peníze. Pokud chcete, aby prodej či pronájem nemovitosti proběhl hladce, obraťte se na mne.

Jsem realitní makléř s více jak 15ti letou praxí a jsem připraven vám poskytnout své služby a kontakty

Napiště mi, rád vám se vším pomohu.

Nejnovější články, Proč makléř
jiri-navratil
Jiří Navrátil - Realitní makléř Praha

Jiří Navrátil - Realitní makléř Praha

Chcete prodat nemovitost?
Kontaktujte mě
603 48 88 77
kontaktní formulář »
Hypodům
Místo pro vaši reklamu
nahoru