Jak správně vybrat nemovitost

Výběr nemovitosti je často jedním z našich nejtěžších rozhodování, obzvláště pokud si nemovitost budeme kupovat. V zásadě nemusí být výběr tak těžký, jak se může na první pohled zdát. Ačkoliv se nám nabízí až tisíce možností, kam se přestěhovat, tak je vhodné zohlednit hlavní kritéria, se kterými bude následně výběr mnohem jednodušší.

Prvním kritériem je jistě lokalita, ta by měla být na takovém místě, které nám bude vyhovovat okolním prostředím a také by nemělo být daleko od našeho zaměstnání. Dalším kritériem je velikost, pokud plánujeme rodinu, tak je jistě krajně nevhodné si pořizovat malý dům nebo byt. Následně pokud máme děti, tak je třeba vybírat i podle nich a to tak, aby byla v blízkosti bydliště škola, aby dítě vyrůstalo v dobrém prostředí a také, aby bylo k dispozici nějaké blízké dětské hřiště.

Důležitým kritériem je rovněž parkování. Parkovat je třeba každý den a pokud v místě bydliště není místo k parkování, tak to může značně ztížit život.

Variantu, na kterou se často nemyslí, tak jsou sousedé, je vhodné si včas zjistit, jací sousedé budou vedle nás bydlet. Mnoho věcí lze totiž změnit, ale sousedy si nevybíráme.

Důležitý faktor je jistě ticho a klid, pokud ho vyžadujeme, tak ho jistě nenalezneme v centru města nebo poblíž hlavních dopravních tras. Co se týče interiéru, tak bychom se měli rozhodnout třeba jestli potřebujeme sklep, pokud je byt malý, tak je obvykle sklep vhodný k odkládání kol, lyží a různého vybavení.

Zamyslet bychom se měli také nad vybavením, jestliže po koupi nebudeme mít mnoho peněz, tak je vhodné si vybrat takový byt, který bude již vybavený, aby nám hned zpočátku nevznikly velké náklady za pořízení nábytku a spotřebičů.

Jestliže si ujasníme veškerá potřebná kritéria, tak se nám náš výběr obvykle zúží na několik možností, hned je následně jednodušší vybírat. Pokud si chceme práci ušetřit, tak je vhodné naše kritéria sdělit makléři, který nám vhodné nemovitosti najde.

Potřebujete poradit? Jsem Vám k dispozici »

Nejnovější články
jiri-navratil
Jiří Navrátil - Realitní makléř Praha

Jiří Navrátil - Realitní makléř Praha

Chcete prodat nemovitost?
Kontaktujte mě
603 48 88 77
kontaktní formulář »
Hypodům
Místo pro vaši reklamu
nahoru