Hypotéky budou mít přísnější pravidla

Ještě v minulém roce byla hypotéka snadno dosažitelné téměř pro každého. Za zajímavé splátky i výhodná navýšení. Nyní, v roce 2017 jsou podmínky k získání hypotéky mnohem složitější, a pro mnohé zájemce se tak může stát podstatnou překážkou ve vysněném bydlení.

Výhody v nevýhodu se přemění

Pokud vypíšeme základní legislativní změny, můžete si ťukat na čelo. „Vždyť to jsou samé výhody pro klienty, proč straší s nevýhodami!“ A právě zde je kámen úrazu. Nové legislativní změny totiž umožní splacení hypotéky předčasně, a to dokonce v případě, že bude hypotéka fixní. S touto legislativní změnou navíc přišlo také snížení poplatků v případě, že se rozhodnete sjednanou hypotéku splatit dříve.

Pokud navíc nebudete schopni hypotéku splácet, díky finanční situaci, ve které se můžete ocitnout, bude vaší povinností splatit pouze jistinu hypotéky bez úroků. Stále vám chybí nějaké nevýhody, které by z těchto „výhod“ měly plynout?

Jedná se o základní věc. Čím lepší podmínky pro klienty vzniknout, tím více si dají banky a finanční instituce záležet na tom, aby si vybrali klienta, který bude schopný splácet i úroky. Rok 2017 se tak nese ve změnách poskytování hypotéky. Z toho plyne fakt, že budou zpřísněné podmínky pro získání hypotéky, navíc ČNB získala pravomoc tyto podmínky navíc nadále ztěžovat. Je tedy jasné, že v roce 2017 již na hypotéku nedosáhne mnohem více lidí, než tomu bylo například vloni.

Výše zmíněné změny ale nejsou jediné, které s v poskytování hypotéky změní. Důležitou změnou je také fakt, že už nebude možné poskytovat 100% hypotéky. Bude tak potřeba, aby klienti nesli část břemene sami.

Nově také 4% na dani z nemovitosti neplatí strana prodávající, ale strana kupující. To znamená, že v případě, že budete kupovat novou nemovitost, oproti minulým letům si drobně připlatíte.

Nejnovější články, Nezařazené
jiri-navratil
Jiří Navrátil - Realitní makléř Praha

Jiří Navrátil - Realitní makléř Praha

Chcete prodat nemovitost?
Kontaktujte mě
603 48 88 77
kontaktní formulář »
Hypodům
Místo pro vaši reklamu
nahoru